Po wakacjach, które odmieniły ich życie, czwórka przyjaciół jest wreszcie gotowa na ostatnią klasę.
Gabriel jest podekscytowany założeniem w szkole pierwszej grupy wparcia dla osób LGBTQ+, a jego wakacyjna miłość zaczyna zmieniać się w coś innego…
Heath po raz pierwszy od lat czuje się bezpiecznie, ale ponieważ jego przyszłość zależy od stypendium baseballowego, każdy trening staje się źródłem stresu…
Reese jest zdeterminowany, aby kontynuować karierę w projektowaniu mody, ale jego kreatywność prowadzi go w nieoczekiwanym kierunku…
Sal chce spróbować swoich sił w polityce, szczególnie w polityce lokalnej. Po rozmowie z ciotką jest gotowy na zupełnie nową drogę…
Gdy zbliża się koniec szkoły, a chłopcy przygotowują się do wejścia w prawdziwy, dorosły świat, staje się jasne, że ich przyjaźń już nigdy nie będzie taka sama. Czy uda im się znaleźć sposób na dbanie o ich relację i jednocześnie realizację swoich marzeń?
RECENZJA
Po cudownych wakacjach przyszedł czas, żeby wrócić do szkoły i do nowych wyzwań. Dorosły świat na nich czeka, a oni mają ostatni rok, żeby się do tego przygotować. Czwórka przyjaciół, która wspiera się na każdym kroku. Gabriel jest zdeterminowany, aby założyć w szkole grupę LGBTQ+, Heath nie przestaje trenować, a wręcz jego treningi są jeszcze bardziej intensywne, to stypendium baseballowe ma mu otworzyć drzwi na przyszłość. Resse kontynuuje swoją przygodę z modą, a nawet stawia pierwsze kroki w nowym projekcie. Sal planuje zrezygnować ze studiów i stawiać swoje pierwsze kroki w polityce. Plan tej czwórki są ogromne, jak sobie z tym poradzą i czy będzie tam miejsce na miłość?
Zazwyczaj nie zdarza mi się czytać drugiego tomu bez zapoznania się z pierwszym, ale w tej sytuacji było inaczej. Nie za bardzo miałam czas, żeby zapoznać się najpierw z pierwszą częścią, więc stąd mój eksperyment, żeby od razu zacząć od kontynuacji. Myślę, że w wielu seriach ten pomysł mógłby nie przejść, ale uwaga, w tym przypadku się udało.
Nie miałam problemów, aby odnaleźć się w fabule, bardzo szybko przyszło mi zrozumienie, kto jest kim i z kim tworzy związek, może czułam, że część fabuły mi ucieka, przez to, że nie wiem co się u nich działo na wakacjach, ale teraz poznawałam dalszą część, która wynagrodziła mi tę niewiedzę. Autor skrupulatnie prowadzi fabułę i może nie rekomenduje takiego rozwiązania, ale jeśli będziecie mieli w swoich rękach tylko drugi tom, to nie obawiajcie się go czytać, uważam, że świetnie się w nim odnajdziecie.
Książka jest idealna dla nastolatków i nie tylko, to bardzo komfortowa historia, która nie jednemu umili dzień. Chłopcy zmagają się z codziennymi problemami, myślę, że nie jeden maturzysta zastanawiał się i co dalej, jakie studia zacząć, co zrobić i co najważniejsze, co dalej z moją drugą połówką. Bohaterowie mają takie dylematy, ale rozmawiają ze sobą i swoimi bliskimi. Wykazują się dużym poziomem inteligencji, a decyzje, które podejmują, są przemyślane. Zaimponowała mi decyzja Gabriela, która była odważna, bolesna, ale jak najbardziej dojrzała. Uważam, że lektura może pomóc młodym dorosłym w poczuciu, że nie zostają z problemami sami, że wiele osób stoi przed takim wyborem i z każdej sytuacji jest wyjście.
W małym miasteczku społeczność LGBTQ+ nie zawsze ma łatwo, z biblioteki znikają książki z takimi treściami, które rzekomo mają zły wpływ na młodzież. Chłopcy w dyplomatyczny sposób starają się rozmawiać z władzami szkoły na temat ich mniejszości, do której należą. Sal ma plan, aby startować na burmistrza miasta, pokazuje to, że młodzi mają głos i jeśli chcą zmian, to mogą sami, bądź z pomocą innych te zmiany wprowadzić.
„Afterglow” to komfortowa powieść, którą z przyjemnością pochłaniałam w komunikacji miejskiej, nastrajało mnie to dobrze przed dniem pracy, oraz zaraz po nim. Książka pokazuje ważne wartości, którymi powinni kierować się ludzie. Dodatkowo urocze romanse są wisienką na torcie dla tej książki.
Daria Pogodzińska